Miecze

As Mieczy

as mieczy psPierwsze wyobrażenie, które uruchamia dociekanie filozoficzne lub odkrycie. Przebłysk świadomości, w jaki sposób rozwiązać trudny problem. Każda pierwsza myśl, która dokądś prowadzi. Chwila, gdy fragmenty łamigłówki zaczynają tworzyć całość. To nasz podstawowy cel, jaki nam przyświeca. Jasno i ściśle wytyczona wizja, prowadząca nas przez zewnętrzne przeciwności życiowe.

2 Mieczy

2 mieczy mdNajczęściej mówi o konflikcie idei bądź wizji, który powinien być rozwiązany poprzez komunikację by w ten sposób osiągnąć harmonię lub pomyślnie zakończyć strategiczne negocjacje. Przeważają mieszane sygnały. Atmosferę może oczyścić szczera dyskusja, ale nie zawsze jest to możliwe. Człowiek znajduje się w zwrotnym momencie swojego życia i ma dwa wyjścia.

3 Mieczy

3 mieczy psUzewnętrznienie czegoś nowego w myśleniu, na przykład rozpoczęcie następnego rozdziału książki. Znaleźliśmy się w nowym programie badawczym w instytucie. Ogłosiliśmy publicznie nasze poglądy i napotkaliśmy aprobatę lub krytykę. Bolesne przeżycia, rozczarowanie i cierpienie, wynikające z tego, że dana sytuacja nie spełnia oczekiwań. Świat nie jest taki, jakim miał być w marzeniach.

4 Mieczy

4 mieczy mdZawiera wyraźny przekaz, by porzucić sprawy tego świata i udać się tam, gdzie znajdzie się spokój oraz pogoda, z dala od codziennej bieganiny. Można odwiedzić mogiły przodków, gdzie zadumamy się nad własną śmiertelnością wobec prochów tych, którzy sprowadzili nas na ten świat.

5 Mieczy

5 mieczy psTo posępny i otrzeźwiający proces uprzątania pola bitwy po pogromie. Wojna nie jest, co prawda, ani wygrana ani przegrana, ale ta potyczka przyniosła bardzo bolesne straty. Obraz napomina przegranego, by dokładnie przemyślał wszystko, co poszło źle, by na tej podstawie opracować nowy plan, nową strategię i nie dopuścić do klęski w przyszłości.

7 Mieczy

7 mieczy mdKarta umysłowej gotowości, uzyskanej poprzez ćwiczenie wyobraźni, powtórki oraz wizualizację celów, które pragniemy osiągnąć. Dobrym i trafnym określeniem byłoby nawyk umysłu urodzonego zwycięzcy.

8 Mieczy

8 mieczy psKarta-Brama. Zwana również Badaniem, najczęściej przedstawia wojownika poddanego surowym próbom, których celem jest sprawdzenie jego wytrzymałości.

9 Mieczy

9 mieczy mdW tym arkanie szczególną siłą pobrzmiewają echa średniowiecza, ponieważ przedstawia on trudne położenie kobiety zdanej na własne siły w czasach, kiedy nie miały one żadnych praw osobistych, nie mogły dziedziczyć majątku ani korzystać z ochrony prawa.

10 Mieczy

10 mieczy psSymbolizuje cierpienie i ból, które pomimo wszystko przynoszą ulgę. Wskazuje na sytuację, w której człowiek ma już świadomość swoich największych obaw. Wie, że nie wszystkie sprawy ułożyły się pomyślnie dla niego i nie może już temu zaprzeczać. Osiągnął już przysłowiowe dno i teraz nie spadnie już niżej. Może jedynie unosić się ku górze. Mówi o granicach świadomego umysłu.

Giermek Mieczy

giermek mieczy mdSymbolizuje łączność między dwoma obozami, posłańca, emisariusza, któremu polecono wiernie przekazać słowa jednej strony drugiej. Ta rola sprawia, iż nie uważamy go za służącego a raczej za dyplomatę, ułatwiającego trudne negocjacje, nierzadko prowadzone w trudnych warunkach.