11

Rewelacja. Objawienie. Mediumiczność. Wizjonerstwo. Inspiracja. Koncepcja.11

Liczba zapłodnienia; połączenie męskiego i żeńskiego początku: 10 – mężczyzna, Duch Święty, 1 – kobieta przyjmująca Materię.

Numerologicznie jest to jedna z liczb doskonałych, mistrzowskich. Rządzi nią Uran i zwana jest posłańcem bogów. Niesie zdolności jasnowidzenia, przeczuwania sytuacji; sprzyja powstawaniu nowych koncepcji

Człowiek, pozostający pod wpływem tej wibracji, jest uduchowiony, humanitarny; spełniony – staje się Mistrzem. Nie jest to sprzyjająca liczba w sferze materialnej, ale jednocześnie zapewnia siłę, moc ducha i odwagę. Jedenastki są obdarzone wielką charyzmą. Idealiści i marzyciele, gotowi do największych poświęceń, aby doprowadzić do realizacji swojego zamierzenia. Są zdeterminowane, odważne i energiczne; łatwo zdobywają respekt i podziw innych, są urodzonymi przywódcami. Potrafią wyrażać swoje uczucia, są wielkoduszne oraz bezstronne. Mogą być źródłem inspiracji lub wzorem do naśladowania. Na ogół są otoczone miłością i przyjaźnią. Liczba ta jest jednocześnie męska (1) i żeńska (2), a więc zawiera w sobie moc Nieba i Ziemi.

Jest to litera K, jak karma, sprawiedliwość kosmiczna. Lekcją tej mistrzowskiej wibracji jest dzielenie się wiedzą, inspiracją oraz oświeceniem. Jedenastka nie może jednak handlować swoimi talentami, bowiem one nie są do kupienia. 

  • W Tarocie Medytacyjnym „Mandala Duszy” – Moc
  • W Aniołach Kabały – Lauviah
  • W runach – Isa
  • W I-Cing heksagram – T’ai
  • Na Drzewie Życia – sefirę Daat