Medytacja z asami

 Całą talię Tarota można by sprowadzić do jednej karty – 21 arkanu, którym jest Świat. Zawiera ona w sobie kwintesencję wiedzy, cel trudnej podróży Wędrowca a także początek dla naszego poznania siebie. Spójrzmy na ten arkan. Jego centrum stanowi radosna, często naga, tańcząca postać otoczona błękitem Wszechświata. Już w tym momencie zauważamy dwoistość znaczeń tarota, ponieważ ten Wszechświat to otaczająca nas przestrzeń, ale również cała głębia, zawarta w nas samych. Nie na darmo bowiem mówi się, że każdy człowiek jest osobnym i pełnym Wszechświatem. By zrozumieć lepiej tę pełnię, wyrażaną przez 21 arkan tarota – Świat – proponuję medytację z cztermedytacja z asamiema Asami. Układ, stworzony przez te karty odpowiada w ogólnym zarysie obrazowi Świata (postać otoczona czterema symbolami): cztery Asy pomieszczone w rogach, w centrum 21 arkan. Każdy z Asów odpowiada jednemu z czterech symboli, pomieszczonych na 21 arkanie. Aniołowi (mężczyźnie) przyporządkowany jest As Mieczy, Orłu – Kielichów, Lwu – Buław, Bykowi – Pentakli. Przypatrzmy się uważnie temu rozkładowi. Chociaż jest to układ 5 kart nie jest on statyczny. Wprost przeciwnie, wydaje się drgać, wirować, żyć własnym życiem. Pozwól mu wciągnąć się w fascynująca podróż – podróż, która jest początkiem przygody prowadzącej bezpośrednio do poznania i zrozumienia samego siebie.

Wokół Ciebie panuje spokój. Właśnie teraz masz dla siebie chwilę czasu. Właśnie teraz możesz go sobie podarować i świetnie się z tym czujesz. Jesteś odprężony i w pełni zrelaksowany. Nawet nie zauważyłeś jak Twoje ciało przybrało najwygodniejszą dla siebie pozycję. Weź głęboki oddech i poczuj się bezpiecznie. Z radością, zaciekawieniem i wiarą małego dziecka zrób pierwszy krok:

As Buław

Jak z Wielkiego Wybuchu powstał znany nam Wszechświat, tak Ty powstałeś. Jest w Tobie ten impuls, który pcha Cię do inicjowania, zaczynania nowych rzeczy i zdarzeń. Przepełnia Cię energia, która musi znaleźć ujście. Odczuwasz potrzebę realizacji wypływających z Ciebie pierwotnych impulsów. Cieszysz się możliwością wprowadzenia zmian i efektywnego wpływania na bieg wydarzeń. Tworzysz dla samej radości tworzenia, zmieniasz z ciekawości, co przyniosą zmiany. Stajesz się Iskrą Bożą, Twórczą Ideą, Nieposkromionym Odkrywcą, Nieograniczonym i Wolnym Człowiekiem. Wiesz, że Możesz. Wiesz, że Potrafisz Działać. Zatem zrób kolejny krok i poczuj…

As Kielichów

Teraz czujesz radość z samego faktu istnienia i chcesz się nią podzielić. Pojawiają się emocje, które czynią nas w pełni człowiekiem. Potrafisz kochać i obdarzać tą miłością, potrafisz współczuć i współodczuwać. Jesteś Kielichem przepełnionym uczuciami. Chcesz się nimi dzielić, więc spontanicznie nimi obdarzasz, wyrażając radość ze świadomości istnienia. W końcu ma ono sens dzięki temu, że możesz i potrafisz w pełni czuć. Dlatego pozwalasz dojść do głosu swojej wewnętrznej mądrości – intuicji i kierując się jej podpowiedziami przezywasz radośnie swoje życie wypełniając je emocjami. Daj bazę swojemu umysłowi – dopuść do głosu intelekt.

As Mieczy

Myślisz o swoim istnieniu, o swoich emocjach. Potrafisz je nazwać po imieniu analizować, interpretować i wyciągać z nich wnioski. Myślisz i rozważasz, a tym samym osiągasz kolejne szczeble wiedzy ludzkości, ucząc się i poszerzając swoje horyzonty. Z radością witasz nowości i nowinki, które ułatwiają i ulepszają Twoje życie. Spotykasz innych ludzi i wymieniasz z nimi wiedzę, uwspólniasz i dzielisz poglądy. Poczuj pełnię satysfakcji z tych spotkań. Twój intelekt i Twoja wiedza są Twoimi atutami. Inspirują Cię do dalszego działania i wyzwalają w Tobie nowe uczucia. Trudno jednak funkcjonować z głową w chmurach. Czas się ukorzenić.

As Pentakli

Potrzebujesz swojego miejsca, związanego z faktem posiadania, przynależności, z ludźmi, których kochasz, z ideami, z którymi się identyfikujesz. Wszystko, co osiągnąłeś – umiejętność działania, czucia i analizowania – wykorzystujesz do poszukiwań w świecie materii. Znajdujesz radość z gromadzenia i z dzielenia się dobrami. Równą satysfakcję czerpiesz z faktu zdobywania jak i posiadania. Potrafisz korzystać z zgromadzonych dóbr, w oparciu o to, co posiadane, tworzyć nowe jakości. Odczuwasz głęboką więź z naturą, przyrodą, z każdym jej przejawem. Tu naprawdę odpoczywasz i czujesz jej tętno. Tu odnajdujesz inspirację do dalszych działań, pozytywne emocje i nowe pomysły.

Poczuj w sobie w pełni każdą z tych kart z osobna i razem. Spróbuj je w sobie zrównoważyć. Połącz je w harmonijną całość i zamknij w swoim wnętrzu, by móc świadomie realizować się na zewnątrz. Rozłóż szeroko ramiona, jakbyś chciał te wszystkie wrażenia ogarnąć i nadać im swój własny, niepowtarzalny wymiar.

Jesteś Wszechświatem…

© by Dariusz Cecuda 2022; wszelkie prawa zastrzeżone