33

Służba uniwersalna.33

Doskonała liczba Chrystusa, Ciało Sławy Chrystusa. Cztery tęcze odpowiadające czterem żywiołom, każda z ośmioma kolorami i wewnętrzna ochronna biała otoczka, oddzielająca Ciało Sławy od zewnętrznego świata.

Numerologicznie kolejna liczba mistrzowska, zwana jest wibracją Chrystusową. Pozostaje pod wpływem Neptuna, wyższej oktawy Wenus. Jest liczbą spełnienia człowieka świadomego swego ciała i ducha. Obdarzeni nią ludzie są mądrzy, pełni wiedzy. Liczba ta odzwierciedla ideał uniwersalnej miłości, a wszystkie czyny i myśli osób, urodzonych pod jej wpływem są podporządkowane nakazom etyczno-moralnym. Charakteryzują się potężnym oddziaływaniem na otoczenie i jeśli nie sprostają swemu wyzwaniu lub też przeważą w nich tendencje egoistyczne, wówczas ich rozwój duchowy zostanie zahamowany, co z kolei spowoduje poczucie moralnej klęski i frustracji. Jej lekcją jest bycie naprawdę odpowiedzialnym za samego siebie i za innych. To nauka tolerancji i cierpliwości.

  • W Tarocie Medytacyjnym „Mandala Duszy” – Trójka Buław
  • W Aniołach Kabały – Yehuiah
  • W I-Cing heksagram – Tun

Informacje o poszczególnych liczbach pochodzą z Encyklopedii Numerologicznej Sztuk Mantycznych autorstwa Dariusza Cecudy