8 Kielichów

8 kielichów mdKarta-Brama. Często symbolizuje wielkie rozczarowanie, uczuciowy zawód, zdradę, bolesny cios. W niektórych taliach Tarota jest to przedstawione poprzez postać młodej kobiety, którą niedawno napastował obcy, przejeżdżający przez wieś, a potem porzucił. Jego okrutny, bezlitosny czyn sprawił, że zraniona w swoich uczuciach i bezradna będzie musiała – być może – ponosić drastyczne konsekwencje tego, co się stało To okrutny, ale bardzo realistyczny arkan, ostrzegający by nikomu nie zawierzać pochopnie i wystawiać się na ciosy. Osoba stara się żyć na wybrany przez siebie sposób. Pozbywa się dwuznacznych wartości. Porzuca samochód spalinowy i przesiada się na pojazd poruszany energią słoneczną. Żona szuka nowego partnera w miejsce męża, którego już nie kocha i nie szanuje. Po długich poszukiwaniach swojej prawdy, osoba zmienia religię. Dokonawszy zmian, człowiekowi żyje się lepiej w świecie, bez ustawicznej presji stylu życia, jakiego nie lubi i do którego nie ma przekonania. 

Mandala Duszy – Dariusz Cecuda

8 kielichów psZmiany w sferze uczuciowej. Zerwanie więzów z przeszłością, które trwały dłużej niż ich istotne znaczenie. Odwrócenie się od stabilnych związków i obiektów uczuć po to, by przejść do czegoś nowego i głębszego. Karta może wskazywać utratę złudzeń co do teraźniejszości, co daje jednak początek większemu zadowoleniu w przyszłości. Zmiana punktu widzenia lub perspektywy.

Tarot – Sheridan,  Douglas

8 kielichów ps rOdrzucenie trwałej miłości dla dążenia do jakiegoś nierealnego ideału. Niepokój i niezadowolenie prowadzące do rezygnacji z tego, co dotąd było oparte na mocnych podstawach.

Tarot – Sheridan,  Douglas

8 kielichów art nouveau
8 kielichów arcus arcanum
8 kielichów lord of the ring
8 kielichów master
8 kielichów initiatory golden dawn
8 kielichów secret