Wola Siódemki Buław

Wola Siódemki Buław

Siódemka Buław — człowiek, który prawie zawsze przeprowadza swoją wolę.

Utalentowany, góruje nad wszystkimi – zdobywca a zarazem przykład dla innych, wychodzi poza dotychczasowe pojęcia o możliwości wykonania czegoś lub nie. W przeszłości taką osobą byłby prawdopodobnie wojownik, pokonujący rzesze wrogów; podziwiany i groźny. W dzisiejszych czasach podobne spełnienie może mieć miejsce w świecie mediów, biznesu, polityki, sztuki. Należy jednak uważać na nutkę samozadowolenia, która może wprowadzić ten arkan. Mimo iż odnosisz sukcesy, nie jesteś niezwyciężony, a Twój sukces nie zabezpiecza Cię od popełnienia błędów. Ciesz się swoimi pięcioma minutami sławy, ale wracaj do pracy. W przeciwnym razie woda sodowa uderzy Ci do głowy i może być na tyle groźna, iż Twoje pasmo sukcesów zakończy się. Wyzwanie dotychczasowemu systemowi przekonań. Wyjście z zamknięcia. Decyzja o życiu na swój sposób, niekoniecznie zgodny z powszechnie uznanym. Obrona doktoratu. Wybranie zawodu nie za dobrze płatnego, ale odpowiadającego zamiłowaniom.

W blaskach zapowiada czas wielkich możliwości, które wymagają wykazania się odwagą i determinacją, o ile mają być zrealizowane. Wskazuje, że istnieje silna konkurencja, lecz zwycięstwo jest możliwe dzięki wytrwałym staraniom. Triumf nad zmiennymi kolejami losu dzięki osobistej dzielności. Przeciwnicy, przeszkody, przeciwności – ale również zapowiedź tego, że sukces jest w zasięgu możliwości.

Cienie przynoszą niezdecydowanie; bojaźliwość w obliczu wyzwania, która prowadzi do klęski. Wahanie spowoduje utratę dobrej okazji. Kompromitacja, obnażenie skrywanych słabości.

Mandala Duszy — Dariusz Cecuda

Zajmowanie stanowiska Siódemki Buław

Zajęcie stanowiska jest silnym aktem, który zmienia przepływ energii w świecie na dobre alba niedobre.

Siódemka Buław jest o zajmowaniu stanowiska. Zajęcie stanowiska jest silnym aktem, który zmienia przepływ energii w świecie na dobre alba niedobre. Przez większość czasu płyniemy przez życie, jakby to była rzeka. Zdarzenia i uczucia unoszą nas z niewielkim wysiłkiem. Czasami jednak nie jesteśmy zadowoleni z dryfu. Chcemy powstrzymać przepływ lub całkowicie zmienić kierunek!

Postać na Siódemce Buław wydaje się być w trakcie batalii. Jest zarówno atakującym jak i atakowanym. Kiedy decydujemy się zająć stanowisko, wprawiamy w ruch energie oporu. Kiedy zajmiemy zdecydowana pozycję, inni robią to samo. Siódemka Buław oznacza agresję i bunt, ponieważ są one dwiema stronami tej samej monety. Ty atakujesz, broni się przeciwnik. On kontratakuje, ty się bronisz. Pewne bitwy są warte stoczenia, inne powodują tylko kłopoty. Jeśli jesteś zaangażowany w konflikt, spytaj sam siebie, czy to jest warte sporu. Czy to ważne? Czy ma jakąś wartość? Wynik służy tobie lub komuś? Jeśli tak, to bądź śmiały i agresywny. Broń swej pozycji. Odmów ulegnięcia. Jeśli nie, rozważ zarzucenie konfliktu. Bądź uczciwy wobec siebie. Będzie cię kusiło, by zachować swą pozycję, zwłaszcza jeśli zainwestowałeś w nią wiele czasu i energii. Nie rozwijaj swych szyków, o ile bitw nie jest warta stoczenia.

Siódemka Buław również może wskazywać istnienie silnego przekonania. Jeśli zamierzasz przyjąć nieugiętą postawę, musisz wierzyć w swą pozycję i w siebie. Potrzebujesz integracji i siły charakteru, by spojrzeć wprost. Jeśli twoja sprawa jest słuszna, użyj energii Siódemki Buław by poczuć różnicę.

Joan Bunning — tłumaczenie Magda Siczek

Blaski i cienie Siódemki Buław

Blaski:

Zapowiada czas wielkich możliwości, które wymagają wykazania się odwagą i determinacją, o ile mają być zrealizowane. Wskazuje, że istnieje silna konkurencja, lecz zwycięstwo jest możliwe dzięki wytrwałym staraniom. Triumf nad zmiennymi kolejami losu dzięki osobistej dzielności. Przeciwnicy, przeszkody, przeciwności – ale również zapowiedź tego, że sukces jest w zasięgu możliwości.

Cienie:

Niezdecydowanie; bojaźliwość w obliczu wyzwania, która prowadzi do klęski. Wahanie spowoduje utratę dobrej okazji. Kompromitacja, obnażenie skrywanych słabości.

Tarot — Alfred Douglas

Uznanie i szacunek Szóstki Buław

Uznanie i szacunek Szóstki Buław

Szóstka Buław — to uznanie i szacunek, wynikający z ciężkiej pracy, trudu rozwiązywania problemów społeczności, w której się żyje.

Najczęstszą ilustracją jest zwycięska parada po przełomowej bitwie, w której sławny generał poprowadził swoich żołnierzy do zwycięstwa. Rzecz jasna, zwycięstwa nie byłoby bez wcześniejszej pracy całego społeczeństwa, bez udziału całego plemienia. Natchnieniem żołnierzy była jednak odwaga oraz jasność umysłu generała w chwili próby. To twój zespół cieszy się, iż dzięki Tobie zostali zwycięzcami. Odpręż się, pozwól im świętować. Niech przez jakiś czas, nawet tak krótki jak mgnienie oka, traktują Cię jak kogoś niezwykłego. W Tobie widzą swoje szanse, swoje lepsze odbicie — to jest prawdziwe zwycięstwo. Otrzymanie odpowiadającej nam pracy, o jaką się staraliśmy. Uznanie innych, na które w jakiś sposób zasłużyliśmy. Osiąganie celów dzięki naszej woli i zdolnościom.

Blaski — zwycięstwo, triumf, nadejście jakichś wspaniałych wiadomości. Całkowite spełnienie najważniejszych pragnień i nadziei. Sukces zdobyty dzięki ciężkiej pracy i oryginalność umysłu; zadowolenie z osiągnięć. Zręczne pokonanie przeciwników dzięki użyciu nie siły, lecz dyplomacji.

Cienie — spóźniona wiadomość, obawy o wynik wszelkich spraw, niepokój dotyczący ukrytych poczynań wrogów.

Mandala Duszy — Dariusz Cecuda

Moment triumfu Szóstki Buław

Szóstka Buław jest w małych arkanach odpowiednikiem Rydwanu. Obie te karty przedstawiają moment zwycięstwa i triumfu.

Czasami w życiu wszystko, co pragniemy zrobić — to wygrać, być numerem 1. Możesz dostrzec to marzenie na twarzach atletów, polityków i innych czempionów, gdy wkraczają do kręgu zwycięzców. Wszystko było warte tej chwili. Jestem najlepszy! Wygrałem!

W odczycie Szóstka Buław pojawia się, gdy pracowałeś ciężko nad osiągnięciem celu i wreszcie sukces jest w zasięgu ręki. Uznanie, o którym marzyłeś tak długo, jest twoje. Teraz otrzymasz aplauz, zaszczyty i nagrody, na które zasłużyłeś. Jeśli nie czujesz się teraz bliski zwycięstwa, wiedz, że ono się zbliża, zakładając, że robisz wszystko, co możesz by ono się ziściło. Zwycięstwo tej karty nie musi oznaczać pobicia kogoś innego. Możesz zatriumfować nad samym sobą, otoczeniem, szansami.

Szóstka Buław również przedstawi zdrową estymę dla siebie. Dobre samopoczucie w związku ze własnymi osiągnięciami jest ważną częścią sukcesu, ale zbyt wiele dumy prowadzi do arogancji. Gdy widzisz tę kartę, sprawdź, czy nie czujesz się lepszy od innych. Łatwo jest zapomnieć, że indywidualne osiągnięcia nie są tak naprawdę indywidualne. Nasze talenty biorą się z Boskości, rozwijają dzięki miłości i wsparciu innych i dopiero na samym końcu wyrażają się poprzez nas. Jak zatem możemy wbijać się w dumę? W Czyśćcu Dante uznaje dumę za pierwszy i największy grzech, który muszą przezwyciężyć dusze, pragnące sięgnąć nieba. Kiedy pojawia się Szóstka Buław, ciesz się swym triumfem, czuje się dobrze ze sobą, ale pamiętaj słowa Dantego.

Joan Bunning — tłumaczenie Magda Siczek

Blaski i cienie Szóstki Buław

Blaski:

Zwycięstwo, triumf, nadejście jakichś wspaniałych wiadomości. Całkowite spełnienie najważniejszych pragnień i nadziei. Sukces zdobyty dzięki ciężkiej pracy i oryginalność umysłu; zadowolenie z osiągnięć. Zręczne pokonanie przeciwników dzięki użyciu nie siły, lecz dyplomacji.

Cienie:

Spóźniona wiadomość, obawy o wynik wszelkich spraw, niepokój dotyczący ukrytych poczynań wrogów.

Tarot — Alfred Douglas

Opacznie rozumiany duch rywalizacji Piątki Buław

Opacznie rozumiany duch rywalizacji Piątki Buław

Piątka Buław — symbolizuje walki, wywołane przez ambicje, intrygi i ducha rywalizacji, opacznie rozumianego.

Jedynie cienka, czerwona linia, oddziela sytuację, w której prezentujemy własne zalety od sytuacji, w której przez nas inni czują się przegranymi. Być może trzeba będzie zapytać się, kto tak naprawdę skorzysta, gdy wszyscy pracujemy tak ciężko w zamian za tak niewiele. Czy służę jakiemuś negatywnemu planowi, manipulującemu ludźmi, kiedy do biznesu stosuję metaforę bitwy? Nawet jeśli chodzi wyłącznie o to, by pracować jak najlepiej, by określić to, co jest w nas unikalne i by nas zauważono należy pamiętać by w marszu po drodze sukcesu nie ranić innych. Jest to tym bardziej ważne, jeśli nie chcemy cieszyć się naszym sukcesem – o ile będzie można tak go określić — w samotności.

Blaski — przeciwnicy, których pokonanie wymaga bystrości umysłu. Nieuniknione konflikty, próby, przez które trzeba przejść, by osiągnąć dalszy sukces lub utrzymać dotychczasowe osiągnięcia. Przełomowe wydarzenia, które żądają od człowieka całego zasobu jego pomysłowości i wobec których nic nie pozostaje bezpiecznym. Karta wskazuje, że walka, jeżeli ma być zwycięska i wynagrodzona, musi być bezpardonowa.

Cienie — spory, których można było uniknąć; oszustwo, porażka poniesiona w wyniku jakichś forteli.

Mandala Duszy — Dariusz Cecuda

Konkurencja Piątki Buław

Piątka Buław pokazuje sytuację, w której całe twoje otoczenie wydaje się walczyć z tobą.

Wstajesz rano i w drodze do łazienki uderzasz się w palec u nogi. Jesteś pod prysznicem i stwierdzasz, że nie ma mydła. Przy śniadaniu oblewasz sobie koszulę sokiem. Kiedy wsiadasz do samochodu, okazuje się, że akumulator padł. Zapowiada się straszny, okropny, niedobry, bardzo zły dzień. Prześladują cię kłopoty — te drobne, irytujące, które wkurzają cię właśnie dlatego, że są takie niewielkie.

Piątka Buław pokazuje sytuację, w której całe twoje otoczenie wydaje się walczyć z tobą. Nic nie przebiega płynnie, wszystko działa przeciwnie. Postacie na karcie walczą ze sobą wzajemnie. Nie ma żadnego skoordynowanego wysiłku, żadnej zgody. Gdy ta karta się pokazuje, bądź przygotowany na wyboistą drogę. Będziesz potrzebował nadzwyczajnej cierpliwości i wytrwałości, by dotrzeć do punktu, w którym osiągniesz cokolwiek. Piątka Buław nie przedstawia największych przeszkód, tylko mnóstwo małych, irytujących.

Ta karta również oznacza konkurencję. W odpowiednich okolicznościach konkurencja jest użyteczna. Sprzyja nadzwyczajnym wysiłkom, wywołuje podniecenie, zachęca najlepszych. Kiedy Piątka Buław pojawia się w odczycie, sprawdź elementy konkurencyjne. Możesz być zaangażowany w konkurs, rajd lub grą. Możesz odkryć, że masz rywali, którzy są przeciw tobie lub zagrażają twojej pozycji. Możesz poczuć się zniechęcony (lub ożywiony) tak ludożerczym otoczeniem, w którym się znalazłeś. Z samego założenia konkurencja stwarza podziały. Upewnij się, że pomaga ona tobie i innym osiągnąć prawdziwe cele. W przeciwnym razie dąż do kooperacji.

Joan Bunning — tłumaczenie Magda Siczek

Blaski i cienie Piątki Buław

Blaski:

Przeciwnicy, których pokonanie wymaga bystrości umysłu. Nieuniknione konflikty, próby, przez które trzeba przejść, by osiągnąć dalszy sukces lub utrzymać dotychczasowe osiągnięcia. Przełomowe wydarzenia, które żądają od człowieka całego zasobu jego pomysłowości i wobec których nic nie pozostaje bezpiecznym. Karta wskazuje, że walka, jeżeli ma być zwycięska i wynagrodzona, musi być bezpardonowa.

Cienie:

Spory, których można było uniknąć; oszustwo, porażka poniesiona w wyniku jakichś forteli.

Tarot – Alfred Douglas

Zespołowa praca Czwórki Buław

Zespołowa praca Czwórki Buław

Czwórka Buław — zespołowa praca celem stworzenia czegoś użytecznego i trwałego.

Urzeczywistnienie, realizacja tak wspaniałej idei, wizji wymaga czasu. Z biegiem lat do owego początku przyszłości trzeba przyciągnąć innych, równie ambitnych i utalentowanych ludzi, by ów zamysł mógł się spełnić. Mamy zatem do czynienia z początkiem dzieła, z wizjonerami, którzy z poświęceniem opracowują nowe plany, kładąc zarazem podwaliny pod coś nowego. Takie partnerstwo jest prototypem społeczności bądź jakiegokolwiek innego zgrupowania, w którym całość jest ważniejsza od jej poszczególnych części składowych. Utrwalenie, formalizacja stosunków biznesowych, prywatnych, partnerskich w spółki, związki z perspektywą na przyszłość. Ustalenie zasad współpracy lub współżycia, które stwarza ograniczenia dla obu stron, ale jednocześnie pozwala na korzystny rozwój stosunków dla obu partnerów.

Blaski mówią o osiągnięciach w dziedzinie idei. Karta charakterystyczna dla profesjonalistów osiągających sukces i uznanie: projektantów i nowatorów. Tworzenie kanonów piękna i elegancji. Dowcip, bystrość umysłu; najbardziej wyrafinowane sztuki należące zarówno do kultury materialnej jak duchowej.

Cienie ostrzegają przed dekadentyzmem, przywiązywaniem najwyższej uwagi do zbytecznej etykiety i ceremoniału. Brak kontaktu z realiami życia, prowadzący do egzystencji skrępowanej sztucznymi zasadami. Snobizm i poczucie wrodzonej wyższości oparte wyłącznie na tradycji. Inspiracja twórcza staje się ograniczona i konwencjonalna.

Mandala Duszy — Dariusz Cecuda