Moment triumfu Szóstki Buław

Szóstka Buław jest w małych arkanach odpowiednikiem Rydwanu. Obie te karty przedstawiają moment zwycięstwa i triumfu.

Czasami w życiu wszystko, co pragniemy zrobić — to wygrać, być numerem 1. Możesz dostrzec to marzenie na twarzach atletów, polityków i innych czempionów, gdy wkraczają do kręgu zwycięzców. Wszystko było warte tej chwili. Jestem najlepszy! Wygrałem!

W odczycie Szóstka Buław pojawia się, gdy pracowałeś ciężko nad osiągnięciem celu i wreszcie sukces jest w zasięgu ręki. Uznanie, o którym marzyłeś tak długo, jest twoje. Teraz otrzymasz aplauz, zaszczyty i nagrody, na które zasłużyłeś. Jeśli nie czujesz się teraz bliski zwycięstwa, wiedz, że ono się zbliża, zakładając, że robisz wszystko, co możesz by ono się ziściło. Zwycięstwo tej karty nie musi oznaczać pobicia kogoś innego. Możesz zatriumfować nad samym sobą, otoczeniem, szansami.

Szóstka Buław również przedstawi zdrową estymę dla siebie. Dobre samopoczucie w związku ze własnymi osiągnięciami jest ważną częścią sukcesu, ale zbyt wiele dumy prowadzi do arogancji. Gdy widzisz tę kartę, sprawdź, czy nie czujesz się lepszy od innych. Łatwo jest zapomnieć, że indywidualne osiągnięcia nie są tak naprawdę indywidualne. Nasze talenty biorą się z Boskości, rozwijają dzięki miłości i wsparciu innych i dopiero na samym końcu wyrażają się poprzez nas. Jak zatem możemy wbijać się w dumę? W Czyśćcu Dante uznaje dumę za pierwszy i największy grzech, który muszą przezwyciężyć dusze, pragnące sięgnąć nieba. Kiedy pojawia się Szóstka Buław, ciesz się swym triumfem, czuje się dobrze ze sobą, ale pamiętaj słowa Dantego.

Joan Bunning — tłumaczenie Magda Siczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *